درباره ما

کلینیک درمانگاه تخصصی دیابت آبشار

معرفی کلینیک

درمانگاه تخصصی دیابت آبشار با محوریت کنترل دیابت، چاقی و عوارض دیابت (زخم های دیابتی، عوارض قلبی، کلیوی، فشار خون و …) از سال 1396 با کادری متخصص، دوره دیده و مجرب شروع به فعالیت نموده است.

چرا برای کنترل دیابت باید به کلینیک دیابت مراجعه نمود؟

آیا می دانید در ایران بیش از پنج میلیون نفر مبتلا به دیابت وجود دارد و نیمی از آنها از بیماری خود خبر ندارند.
با توجه به شیوع رو به افزایش دیابت و عوارض پیش رونده این بیماری از نظر سازمان جهانی بهداشت میزان اورژانس جهانی مطرح شده است، از این رو ما بر آن شدیم محیطی را برای شناخت، کنترل دیابت و عوارض آن فراهم آوریم.

دیابت بیماری مزمن است که پیشگیری از بروز عوارض حاد و مزمن آن نیازمند کنترل مستمر بیمار، آموزش خود مراقبتی و حمایت آزاد می باشد.

قند خون و اندازه آن فقط نشانه بیماری دیابت می باشد ولی خود بیماری بسیار پیچیده تر از آن است که به توان به راحتی تعریف کرد، بنابراین کنترل بیماری دیابت به روش های کوتاه و میان مدت امکان پذیر نمی باشد، چرا که بیمار باید به طور مداوم تحت آموزش، پیگیری و پایش باشد.

طبق توصیه انجمن های دیابت آمریکا و اروپا بهترین محل برای مراقبت این بیماری مزمن کلینیک های تخصصی دیابت می باشند، چرا که مراقبت توسط یک تیم درمانی متشکل از پزشک دیابت، پرستاران دوره دیده، کارشناس تغذیه، روانشناس و مشاور آموزشی انجام می گیرد در حالی که رسیدن به این اهداف درمانی توسط یک پزشک در هر سطحی از تخصص توصیه نمی شود.