چرا کلینیک های دیابت؟

کلینیک تخصصی دیابت آبشار

با استناد به مطالب علمی معتبرترین گایدلاین های دنیا من جمله انجمن دیابت آمریکا (ADA) و فدراسیون بین المللی دیابت (IDF) بهترین مکان برای مراقبت از افراد دیابتی کلینیک های دیابت می باشند.

در وهله اول همه مستحضر هستید که بیماری دیابت یک بیماری فراگیر با شیوع پیشرونده می باشد، به همین دلیل توسط معاونت های درمانی دانشکده های کشور مجوز رسمی فعالیت کلینیک های تخصصی دیابت برای مدیریت این بیماران در جهت کنترل این بیماری و همین کاهش عوارض این بیماری که مشکلات عدیده ای را برای فرد دیابتی، جامعه و همچنین سیستم بهداشتی به وجود می آورد صادر گردیده است.

در بررسی های مجامع علمی ثابت شده است که کنترل یک فرد دیابتی توسط یک کار گروهی امکان پذیر است و به تنهایی توسط یک پزشک قادر به کنترل آن نخواهیم بود.

در مجموعه کلینیک تخصصی دیابت آبشار پزشک دیابتولوژیست (پزشکی که دوره های تخصصی دانشگاهی مربوط به مدیریت بیماران دیابتی را گذرانده است) به عنوان مدیر تیم درمانی مرکز در کنار پرستار دیابت، متخصص تغذیه و کارشناس آموزشی سعی در کنترل بیماری دیابت می کند و همچنین از مشاوره سایر همکاران پزشک در زمینه قلب، داخلی، چشم پزشکی و ارتوپدی در مواقع لزوم جهت مدیریت بیماری آن ها استفاده می شود.